ניתוח לכריתת חלחולת בגישה לפרוסקופית ייחודית בוצע בלניאדו

האגף הכירורגי בלניאדו, בראשותו של ד"ר מוריס ונטוררו הינו אחד האגפים הבודדים בישראל המבצעות את הניתוח המורכב, המאפשר מינימום של חתכים וזיהומים מחד ומקסימום מענה קליני לגידולים סרטניים במעי הגס מאידך

סרטן במעי הגס הינה מחלה נפוצה, המהווה גורם מוות שני בשכיחותו בקרב ישראלים החולים בסרטן. מדי שנה מאובחנים כ-3200 חולים הזקוקים לטיפולים כימותרפיים, הקרנות ולעיתים קרובות אף ניתוח להסרת הגידולים.

באגף הכירורגי בלניאדו, בראשותו של ד"ר מוריס ונטוררו, החלו לאחרונה ליישם גישה לפרוסקופית יחודית המאפשרת כניסה עמוקה לאיזור האגן, תוך ביצוע חתכים מינימליים וכתוצאה מכך גם הורדה למינימום את הסיכון לזיהום וקיצור זמן ההחלמה מהניתוח. הגישה הזו דורשת צוות רב מקצועי של כארבעה כירורגים , מרדים וצוות אחיות יעודי לניתוח המורכב. אורכו של הניתוח הינו כשמונה שעות ובסופו מוסר חלק מן החלחולת, בעומק האגן, החלק שבו התפתח הגידול. הגישה הלפרוסקופית הזו שונה בכך שהכניסה לאיזור האגן מתבצעת מאחור וללא צורך בתמרון בין איברים פנימיים הנמצאים בקדמת חלל הבטן.

עד כה בוצעו בלניאדו מספר ניתוחים כאלו ובכוונת הנהלת לניאדו להמשיך לקדם את התחום הזה באגף הכירורגי. ד"ר ונטוררו מסר כי "לשמחתי, אנו יכולים להעמיד צוות ומכשור ברמה הגבוהה ביותר עבור הניתוח המורכב. הניתוחים שבוצעו עד כה הוכיחו מיומנות גבוהה של הצוותים השונים והמטופלים התאוששו מן הניתוח במהירות יחסית, התוצאות משביעות רצון".

מר נדב חן מנכ"ל לניאדו בירך את צוות האגף הכירורגי על ההישג המרשים ואמר כי "גיוס צוות איכותי לאגף הכירורגי שביצענו בשנה האחרונה נתן את אותותיו. אנחנו מאמינים כי האגף צריך להמשיך ולהתפתחות על מנת לתת מענה הולם לתושבי נתניה והשרון הזקוקים לניתוחים מורכבים מעין אלו".

ניתן לצור קשר איתנו באמצעות: מסרון SMS או הודעה קולית במספר

4455848-058 או בד"א mventurero@gmail.com

צרו קשר עם ד"ר מוריס ונטוררו

אסותא רמת החייל:

בניין המרפאות החדש, רחוב הברזל 12, קומה 11, תל אביב יפו | טל' 053-9956136

מרפאת מומחים – הרצליה מדיקל סנטר:

רחוב החושלים 8, קומה 2 – הרצליה פיתוח | טל' 09-9592555